Kobieta artykuł sponsorowany
12 czerwiec 2022

Co powinien zawierać krem do twarzy o działaniu przeciwzmarszczkowym

fot. nadesłane
Ludzka skóra to niezwykły organ, który nie przestaje zadziwiać. Pełni istotne funkcje, które okazują się kluczowe dla naszego ciała i panującej w nim równowagi. Ochrania delikatne narządy wewnętrzne, umożliwia proces termoregulacji oraz chroni przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych. Niestety skóra każdej z nas narażona jest na procesy starzenia. W zależności od tego, w jakim stanie jest nasza cera, oznaki starzenia mogą pojawić się bardzo wcześnie. By temu zapobiec, warto stosować odpowiednią pielęgnację, której nieodłącznym elementem powinien być właściwie dobrany przeciwzmarszczkowy krem do twarzy. Jakie składniki powinien zawierać, by spowolnić proces starzenia się skóry?

Starzenie się skóry – co warto o nim wiedzieć?

Zanim odpowiemy na pytanie, jaki krem do twarzy o działaniu przeciwzmarszczkowym będzie odpowiedni, warto poznać kilka informacji dotyczących pojawiania się zmarszczek. Starzenie się skóry to nieodłączny element naszego życia. Choć to naturalny proces fizjologiczny, zachodzący w każdym organizmie, dla wielu kobiet okazuje się problematyczny i nierzadko stanowi powód do wstydu. Dlaczego w takim razie proces starzenia się skóry ma miejsce w naszym organizmie?

Proces starzenia się skóry rozpoczyna się już od około 25. roku życia. W tym czasie stopniowo zaczyna zmniejszać się w niej ilość kolagenu, elastyny oraz kwasu hialuronowego. To właśnie te substancje są odpowiedzialne za młody i jędrny wygląd skóry.

Proces starzenia się skóry może być związany zarówno z czynnikami endogennymi, jak i egzogennymi. Czynniki endogenne często wynikają z uwarunkowań genetycznych, jak i sposobu odżywiania się. Czynniki egzogenne, czyli zewnętrzne, to zarówno wpływ promieniowania UV, zanieczyszczeń obecnych w środowisku czy nieodpowiedniej pielęgnacji.

Jak zapobiec starzeniu się skóry?

Choć starzenie się skóry to nieuchronny proces, można mu zapobiec. Dlatego też ważne jest, by właściwy styl życia połączyć z dopasowaną do potrzeb cery dojrzałej pielęgnacją. W tym celu podstawą jest regularnie wykonywany demakijaż oraz prawidłowe oczyszczanie skóry rano i wieczorem przy użyciu odpowiednich produktów.

W pielęgnacji przeciwzmarszczkowej bardzo istotną rolę odgrywa krem do twarzy. Sprawi, że w ciągu dnia skóra stanie się optymalnie nawilżona, napięta i rozświetlona. Jednocześnie będzie stanowił świetną bazę pod makijaż. W przypadku wieczornej pielęgnacji warto z kolei sięgnąć po krem do twarzy o działaniu naprawczym i regenerującym.

Przeciwzmarszczkowy krem do twarzy – jakie składniki?

Jakie składniki powinien zawierać dobry krem przeciwzmarszczkowy? Warto sięgać po takie kosmetyki, które w swoim składzie zawierają:

kolagen;

witaminę E;

elastynę;

retinol;

kwas glikolowy;

alantoinę;

olejek z wiesiołka;

witaminę C.

Wybierając krem do twarzy wzbogacony w wybrane składniki, możesz mieć pewność, że będzie on miał korzystny wpływ na Twoją skórę. Regularnie stosowany znacznie poprawi owal twarzy, jednocześnie sprawiając, że skóra stanie się bardziej napięta, a linie mimiczne wygładzone.
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Bolesławiec
18.1°C
wschód słońca: 04:49
zachód słońca: 21:15
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Bolesławcu

kiedy
2022-09-21 20:00
miejsce
Teatr Stary, Bolesławiec, Teatralna 1
wstęp biletowany
kiedy
2022-09-29 19:00
miejsce
Bolesławiecki Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-13 18:00
miejsce
Bolesławiecki Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-01 19:00
miejsce
Bolesławiecki Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany