Kobieta artykuł sponsorowany
12 czerwiec 2022

Jaki kolor włosów do zielonych oczu. Podpowiadamy

fot. nadesłane
Zielone tęczówki to bez wątpienia jeden z najpiękniejszych kolorów oczu i jednocześnie najrzadziej spotykany. W połączeniu z podkreślającym jego głębię makijażem potrafi sprawić, że jego posiadaczka prezentuje się naprawdę zjawiskowo. Jednak jak postępować w sytuacji, gdy na co dzień nie lubimy się malować? W takiej sytuacji optymalnym rozwiązaniem może okazać się koloryzacja. Sprawdź, jak farbować włosy oraz czy farba do włosów jasny brąz będzie współgrać z zielonym kolorem oczu.

Jak dopasować odcień farby do włosów?

Zastanawiasz się nad tym, jak farbować włosy samodzielnie? Nie ulega wątpliwości, że to wygodny i szybki sposób na zmianę swojego wyglądu czy fryzury. Zanim jednak przystąpisz do samej czynności, bardzo ważny jest dobór odpowiedniego odcienia farby. Zbyt ciemny i chłodny lub odwrotnie – zbyt jasny odcień jest w stanie sprawić, że będziesz prezentować się niekorzystnie.

W tym celu warto określić swój typ urody. Możemy wyróżnić:

wiosnę – jasna cera, włosy w odcieniach blondu, rudości lub jasnych brązów. Najczęściej posiadają zielone lub niebieskie tęczówki;

lato – chłodna karnacja, włosy posiadają odcień platynowych blondów lub jasnego brązu. Oczy posiadaczek urody w typie lata są szare lub niebieskie;

jesień – ciepły typ urody, odcień skóry jest delikatnie złoty lub pomarańczowy, mogą wystąpić na niej piegi. Kobieta-jesień najczęściej posiada piwne lub zielone oczy, a także w odcieniu brązu. Kolor włosów to najczęściej rudości lub jasne i ciemne odcienie brązu;

zimę – jej posiadaczki mogą mieć bardzo jasną, bladą skórę, jak i ciemniejszą, oliwkową. Włosy najczęściej są ciemnobrązowe lub czarne, natomiast tęczówki oczu brązowe lub zielone.

Jaki odcień farby do zielonej tęczówki?

Jak można zauważyć, zielona tęczówka pojawia się w przypadku różnych typów urody. Jej posiadaczką mogą być panie o chłodnej, jak i ciepłej karnacji. Jeśli posiadasz zielone oczy i jasną karnację, odpowiednim wyborem będzie farba do włosów jasny brąz, orzechowe brązy, a nawet odcienie rudości. Jeśli z kolei posiadasz ciemną oprawę oczu i zielone oczy, możesz wypróbować bardziej wyrazisty look. W tym celu sięgnij po głęboki brąz, jak kasztan lub odcienie czekolady.

Jak farbować włosy, aby być zadowolonym z efektu?

Farba do włosów jasny brąz to bardzo chętnie wybierany odcień, nie tylko przez posiadaczki zielonych oczu. Jednakże, tak jak inne rodzaje farb, wymaga odpowiedniego przygotowania do koloryzacji. Jeśli farbujesz włosy sama, musisz wiedzieć, jak postępować, aby uzyskać swój wymarzony kolor i być zadowoloną z efektu.

Jeśli posiadasz bardzo ciemne włosy, pamiętaj, że aby stać się posiadaczką jasnego brązu, niezbędne będzie ich rozjaśnienie lub dekoloryzacja. Taki zabieg możesz przeprowadzić samodzielnie, jednak jeśli nie posiadasz doświadczenia, poproś o pomoc fryzjera.

W przypadku koloryzacji bardzo istotne jest właściwe połączenie składników, dlatego też to bardzo istotne, by przestrzegać wskazówek zawartych w instrukcji. Dotyczy to również czasu, przez jaki mieszanka powinna pozostać na głowie. Przeprowadzając koloryzację, pamiętaj także o wykonaniu próby uczuleniowej.
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Bolesławiec
18.8°C
wschód słońca: 04:49
zachód słońca: 21:15
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Bolesławcu

kiedy
2022-09-21 20:00
miejsce
Teatr Stary, Bolesławiec, Teatralna 1
wstęp biletowany
kiedy
2022-09-29 19:00
miejsce
Bolesławiecki Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-13 18:00
miejsce
Bolesławiecki Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-01 19:00
miejsce
Bolesławiecki Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany