15 czerwiec 2022

Chcieli sprzedać w antykwariacie rzeczy, które kilka godzin wcześniej ukradli z magazynu właściciela antykwariatu

fot. KPP w Bolesławcu
Policjanci z powiatu bolesławieckiego zatrzymali 2 mężczyzn podejrzanych o kradzież z włamaniem. Sprawcy w nocy okradli magazyn należący do właściciela antykwariatu, a w ciągu dnia chcieli sprzedać swój łup osobie, którą okradli. Włamywacze wspólnie dokonali dwóch przestępstw, dodatkowo jeden z nich usłyszał jeszcze 4 inne zarzuty. Policjanci zabezpieczyli mienie o wartości blisko 10 tysięcy złotych. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
REKLAMA

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego bolesławieckiej jednostki Policji zatrzymali dwóch mężczyzn podczas próby sprzedania rzeczy pochodzących z kradzieży z włamaniem.

Sprawcy w nocy okradli magazyn, znajdujący się na terenie gminy Nowogrodziec, należący do właściciela antykwariatu, prowadzonego w innej miejscowości. Kilka godzin później skontaktowali się z mężczyzną w celu sprzedaży swojego łupu.

Pokrzywdzony, którego okradli kilka godzin wcześniej to była ta sama osoba, której chcieli sprzedać przedwojenne przedmioty. Włamywacze zostali zatrzymani a mienie pochodzące z przestępstwa wróciło do właściciela.

W wyniku współpracy policjantów z Bolesławca i Nowogrodźca podejrzanym udowodnione zostały jeszcze inne przestępstwa.

Mieszkaniec gminy Bolesławiec usłyszał łącznie 6 zarzutów. 4 dotyczyły kradzieży, do których doszło w maju. 23-latek ukradł m.in. koła samochodowe, przewody i elektronarzędzia. Dodatkowo podejrzany odpowie za 2 kradzieże z włamaniem, podczas których działał wspólnie z 24-letnim mieszkańcem gminy Nowogrodziec. Do zdarzeń doszło w maju i czerwcu na terenie gminy Nowogrodziec i Osiecznica. Łupem wspólników padły rzeczy znajdujące się w magazynie antykwariatu oraz telewizor i narzędzia stolarskie skradzione z domu mieszkalnego.

Mundurowi z Nowogrodźca w wyniku sprawdzenia pomieszczeń użytkowanych przez 23-latka policjanci zabezpieczyli różne przedmioty pochodzące z przestępstw.

Podejrzanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

aspirant sztabowy Anna Kublik-Rościszewska

Komenda Powiatowa Policji w Bolesławcu

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Bolesławiec
18.8°C
wschód słońca: 04:49
zachód słońca: 21:15
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Bolesławcu

kiedy
2022-09-21 20:00
miejsce
Teatr Stary, Bolesławiec, Teatralna 1
wstęp biletowany
kiedy
2022-09-29 19:00
miejsce
Bolesławiecki Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-13 18:00
miejsce
Bolesławiecki Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-01 19:00
miejsce
Bolesławiecki Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany