Skuteczna interwencja bolesławieckich policjantów wobec osoby w kryzysie
Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu otrzymali zgłoszenie, że na moście nad rzeką Bóbr stoi mężczyzna, którego zachowanie wskazuje, że jego życie może być zagrożone. Informacja pochodziła od przypadkowej osoby, która zauważyła niepokojącą sytuację. Dyżurny natychmiast wysłał na miejsce patrol. Policjanci już z daleka zobaczyli mężczyznę, który stał na barierce i tylko jedną ręką trzymał się latarni. Mundurowi z uwagi na silne podmuchy wiatru i zmrok zdecydowali się na szybką interwencję z zaskoczenia. Skuteczne działanie pozwoliło, na ściągniecie mężczyzny z barierki, który powtarzał, że funkcjonariusze przeszkodzili mu w skoku.
Na miejsce został wezwany zespół pogotowia ratunkowego, który zabrał mieszkańca Bolesławca do szpitala specjalistycznego.
Policjanci przypominają, gdzie szukać pomocy w sytuacji kryzysowej:
- 116 123 - bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych w kryzysie emocjonalnym, czynny przez 7 dni w tygodniu w godz. 14.00–22.00
- 116 111 - bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu
- 800 108 108 - bezpłatny telefon wsparcia, czynny od poniedziałku do niedzieli (z wyjątkiem dni świątecznych) w godz. 14.00–20.00
- 121 212 - bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Rzecznika Praw Dziecka, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu. Policjanci apelują o czujność i reagowanie, kiedy zauważymy, że ktoś w naszym otoczeniu może znajdować się w sytuacji kryzysowej. Nie lekceważmy żadnych sygnałów świadczących o tym, że ktoś nie radzi sobie z trudną sytuacją życiową, okazujmy wsparcie i pomoc w kryzysie.
Na terenie całego kraju można dzwonić pod numer alarmowy 112 lub Kryzysowy Telefon Zaufania pod nr 116 123 oraz Młodzieżowy Telefon Zaufania pod nr 116 111 (czynny całą dobę) bądź Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 121 212 (czynny całą dobę).
KPP w Bolesławcu
asp. szt. Anna Kublik-Rościszewska