28 listopad 2022
patronat medialny

PGE Polska Grupa Energetyczna sponsorem głównym Polskiego Związku Pływackiego

fot. Rafał Oleksiewicz
PGE Polska Grupa Energetyczna została sponsorem głównym Polskiego Związku Pływackiego. Nowy sponsor polskiego pływania będzie wspierał starty biało-czerwonych na międzynarodowych arenach oraz imprezy krajowe zarówno w pływaniu, jak również w pozostałych dyscyplinach zrzeszonych w Polskim Związku Pływackim, jak piłka wodna, skoki do wody, pływanie w wodach otwartych oraz pływanie artystyczne.

Polski Związek Pływacki świętuje w tym roku 100-lecie swojego istnienia. Gratuluję tego jubileuszu i jednocześnie bardzo cieszę się z tego, że organizacja ta - profesjonalnie zarządzana przez wybitną pływaczkę, multimedalistkę olimpijską, panią Otylię Jędrzejczak w ostatnim czasie tak prężnie się rozwija - wskazuje wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński.
Wszyscy mamy świadomość, że aby polscy sportowcy osiągali sukcesy na najważniejszych międzynarodowych imprezach, potrzebne jest odpowiednie wsparcie. Cieszę się, że przez ponad rok, kiedy byłem odpowiedzialny za resort sportu, mogłem się do tego przyczynić, m.in. poprzez decyzję o budowie krytej pływalni o wymiarach olimpijskich w nowo tworzonym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich - COS w Dusznikach-Zdroju czy zmiany w ustawie o sporcie dotyczące stypendiów dla zawodników i trenerów finansowanych z budżetu państwa. Podpisanie umowy sponsoringowej pomiędzy PGE Polską Grupą Energetyczną SA a Polskim Związkiem Pływackim to kolejny element wspierania polskiego sportu, z którego, w co wierzę, korzyści będą mieli zarówno nasi pływacy – w postaci lepszych warunków rozwoju, jak i sponsor – dzięki wynikom sportowym – podkreśla wicepremier Piotr Gliński.

Jesteśmy jednym z największych sponsorów polskiego sportu i zdecydowanie największym sponsorem sportów wodnych w Polsce.  Pływanie to kolejna dyscyplina po żeglarstwie i kajakarstwie wspierana przez PGE, wykorzystująca żywioł jakim jest woda – mówi Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.
W tym roku obchodzimy historyczny moment dla polskiego pływania - stulecie istnienia Polskiego Związku Pływackiego. W tym czasie nasi pływacy niejednokrotnie dawali nam okazję do dumy. Wierzę, że nasze wsparcie pomoże w rozwoju kadr narodowych i otworzy drogę do kariery tym, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z pływaniem, dzięki temu będziemy jeszcze częściej widzieć barwy biało – czerwone na podium podczas najważniejszych wydarzeń pływackich na świecie – dodaje Wojciech Dąbrowski.

Jestem bardzo szczęśliwa, że dzisiaj możemy ogłosić tę bardzo ważną i radosną wiadomość dla całego środowiska pływackiego. Jestem bardzo wdzięczna za zaufanie i zapewniam, że go nie zawiedziemy. Polskie pływanie ma bardzo duży potencjał, o czym świadczą choćby fantastyczne wyniki naszych juniorów podczas ostatnich mistrzostw świata. Jestem przekonana, że nowy mecenas polskiego pływania, PGE Polska Grupa Energetyczna, będzie dumny z osiągnięć naszych sportowców. Gorąco wierzę, że nasza współpraca w doskonały sposób przełoży się także na popularyzację pływania i będzie to jeszcze bardziej powszechny sport wśród Polaków – mówi Otylia Jędrzejczak, prezes Polskiego Związku Pływackiego i jedyna polska mistrzyni olimpijska w pływaniu.

Współpraca z PGE będzie obejmować m.in. sponsoring kadry narodowej startującej w mistrzostwach świata, mistrzostwach Europy i innych międzynarodowych imprezach oraz wsparcie dla najważniejszych imprez w Polsce organizowanych przez Polski Związek Pływacki.

Polski Związek Pływacki został założony w 1922 roku. Reprezentuje polskie pływanie, piłkę wodną, pływanie artystyczne, skoki do wody i pływanie na wodach otwartych w polskich i międzynarodowych organizacjach. Jest członkiem Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Światowej Federacji Pływackiej FINA i Europejskiej Federacji Pływackiej LEN.

PGE Polska Grupa Energetyczna to eden z największych sponsorów sportu w Polsce. Projekty sponsorowane przez PGE skupiają się na sportowcach zawodowych i amatorskich oraz na rozwoju i pierwszych osiągnięciach sportowych dzieci i młodzieży. PGE jest sponsorem najlepszej żużlowej ligi świata PGE Ekstraligi, jak również najbardziej utytułowanego w XXI wieku klubu siatkarskiego w Polsce (PGE Skra Bełchatów) oraz klubów występujących w najwyższych klasach rozgrywkowych koszykówki (PGE Spójnia Stargard) i piłki nożnej (PGE FKS Stal Mielec). PGE obejmuje swoim wsparciem także dwa Polskie Związki Łyżwiarstwa – Szybkiego i Figurowego, a także Polski Związek Kajakowy oraz Polski Związek Żeglarski. PGE Polska Grupa Energetyczna angażuje się również w projekty e-sportowe oraz wspiera także rozwój sportu wśród dzieci i młodzieży w ramach programu PGE Junior.
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Bolesławiec
-0.3°C
wschód słońca: 07:42
zachód słońca: 16:38
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Bolesławcu

kiedy
2023-02-19 18:00
miejsce
Piwnica Paryska, Bolesławiec, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-23 20:00
miejsce
Bolesławiecki Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-03-02 19:00
miejsce
Bolesławiecki Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-14 20:00
miejsce
Bolesławiecki Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany